news

Znicze okolicznościowe jako element dekoracji grobu

Znicze Okolicznosciowe

Znicze okolicznościowe to modele zniczy dopasowane do konkretnych okazji, np. Wielkanocy, Dnia Babci, Dnia Dziadka, Wszystkich Świętych czy też rocznicy śmierci. Wyróżniają się oryginalnymi kształtami, kolorami lub motywami związanymi z danym świętem czy dniem w kalendarzu. Co warto wiedzieć na ich temat? jakie znicze warto wybrać na konkretną okazję? Odpowiadamy.

Znicze okolicznościowe na Dzień Babci i Dziadka

W naszej ofercie przygotowaliśmy znicze okolicznościowe z okazji Dnia Babci i Dziadka. Mamy świadomość, że są to osoby, o których się nie zapomina i które odgrywały bardzo ważną rolę w życiu wielu rodzin. Piękne dekoracje na grób pozwalają uczcić ich pamięć, a także okazać im wdzięczność i szacunek. Dodajmy, że święta te obchodzimy w Polsce 21 oraz 22 stycznia. Znicze z tych okazji opatrzone są natomiast wyjątkowymi dedykacjami.

Znicze okolicznościowe z okazji rocznicy śmierci ukochanej osoby

Strata ukochanej osoby to jedno z najtrudniejszych doświadczeń w życiu. Znicze okolicznościowe mają w tym przypadku wartość symboliczną i wyrażają miłość wobec osoby zmarłej oraz tęsknotę za nią. Można je umieścić na nagrobku np. z okazji rocznicy jej śmierci. Według niektórych źródeł płomienie znicza symbolizują światło, które prowadzi ukochaną osobę w zaświaty i oświetlają jej drogę. Są one zatem wyrazem uczuć i emocji, które łączą nas z osobą zmarłą.

 • Produkt w promocji
  Znicz solarny ZP85 "Aniołek" (złoty)
  Znicz solarny ZP85 „Aniołek” (złoty)
  24,99  z VAT (20,32  netto)
 • Znicz solarny Z118A "Anioł" (20cm)
  Znicz solarny Z118A „Anioł” (20cm)
  29,99  z VAT (24,38  netto)
 • Produkt w promocji
  Sułtan - 32 cm - elegancki znicz na wkład (srebro)
  Sułtan – 32 cm – elegancki znicz na wkład (srebro)
  64,99  z VAT (52,84  netto)

Znicze z okazji Wszystkich Świętych

Warto powiedzieć również kilka słów o zniczach z okazji Wszystkich Świętych. To także ważne dla chrześcijan święto, podczas którego odwiedzamy groby naszych bliskich, czyścimy je i ozdabiamy kwiatami. Przede wszystkim stawiamy jednak na nich znicze – są one uważane za wyraz pamięci i hołdu wobec naszych bliskich. Mogą być one urozmaicone bardzo różnymi motywami, przy czym te najczęstsze to krzyż oraz motywy roślinne. Ich wybór jest na tyle szeroki, że można zdecydować się na takie, które najlepiej wpisują się w nasze indywidualne preferencje.

Zobacz również: znicze solarne!

Stylowe dekoracje na grób z okazji Wielkanocy

Wielkanoc to jedno z najważniejszych świąt chrześcijańskich. Symbolizuje  tryumf życia nad śmiercią, a znicze – jako źródło światła i ciepła – wyrażają tę prawdę. Wielkanoc często chcemy też choć trochę „spędzić” ze zmarłymi członkami naszej rodziny, wówczas nabywamy okolicznościowe znicze wielkanocne. Te wiosenne dekoracje na grób często zdobione są motywem baź i jaj, a ich kolorystyka jest zwykle radosna, utrzymana w odcieniach żółci oraz zieleni. Podświadomie wielu z nas wierzy, że nasi bliscy są równie szczęśliwi oraz weseli.