Strona główna / Wkłady do zniczy / Wkłady elektryczne

Wyświetlanie 1–12 z 40 wyników

Filtry produktów

Kolor

Czas palenia

Średnica

Wysokość

Cena

 
Pokaż
Wyświetl 9 24 36

Zgodnie z wielowiekową tradycją na grobach naszych bliskich stawiamy znicze. Poza ich znaczeniem jako symbolu pamięci o naszych zmarłych, znicze mogą stanowić też piękną i wymowną ozdobę każdego grobu. Wybierając znicz, który zostanie postawiony na nagrobku, nierzadko sugerujemy się nie tylko ich kształtem i zdobieniami, ale również czasem palenia. Chcemy bowiem, aby płonący lampion przez długi czas świadczył o naszej pamięci i szacunku do osoby, na której pomniku został postawiony.

Wkłady elektryczne do zniczy – czym są?

Solidną alternatywą dla klasycznego wkładu parafinowego czy olejowego może być wkład LED. Jak sama nazwa wskazuje, źródłem światła w takim zniczu jest dioda świecąca, zasilana prądem stałym z baterii, umieszczonej zazwyczaj w korpusie wkładu. Zaletą użycia LED we wkładzie jest z pewnością jego wytrzymałość – dobrze wyprodukowane i nieuszkodzone wkłady do zniczy elektryczne mogą świecić nawet kilkadziesiąt dni bez wymiany baterii, ponieważ pobór prądu przez diodę jest niski, a w razie braku uszkodzeń można przedłużyć życie znicza poprzez wymianę baterii na nową. „Płomień” dzięki diodzie LED jest stały i wyrazisty, a dzięki nowoczesnemu wbudowanemu układowi scalonemu może również wiarygodnie imitować prawdziwy ogień – mrugać, przygasać, a nawet zmieniać kolor.

Wkłady elektryczne do zniczy – jak wybrać?

Wybierając odpowiedni do naszych potrzeb wkład LED należy się kierować kilkoma podstawowymi cechami – oprócz rozmiaru i kształtu obudowy warto również sprawdzić jakość światła produkowanego przez diodę – czy jest to światło migające, zachowujące się jak prawdziwy płomień, czy stałe. Ważna jest też sprawdzenie jakości wykonania danego wkładu – wkład elektryczny do znicza powinien mieć odpowiednie atesty i dopuszczenia, podobnie jak każdy sprzęt elektryczny do wykorzystania na zewnątrz. Należy również pamiętać, jaki typ baterii pasuje to takiego znicza – jest to ważne zwłaszcza wtedy, gdy baterie nie są dołączane w komplecie do wkładu, ale również i wtedy, gdy z jakiegoś powodu należy je wymienić.

Wkład LED FENIX – dlaczego warto wybrać?

Z pomocą w wyborze dobrego wkładu LED do znicza przychodzi firma FENIX. Oferuje ona wkłady o różnych kształtach, kolorach i właściwościach. Charakteryzują się one długim czasem palenia, estetyczną obudową i starannym wykończeniem. Poza tym są one również atrakcyjne cenowo w porównaniu do konwencjonalnych wkładów, oferując zdecydowanie dłuższy czas palenia i wyższą wygodę użytkowania. Znicz z wkładem LED FENIX będzie stanowił estetyczną ozdobę każdego grobu. Świeczki elektryczne na cmentarz to produkt wysokiej jakości, który przez dłuży czas będzie spełniał swoje zadanie.