Wyświetlanie jednego wyniku

Filtry produktów

Kolor

Czas palenia

Średnica

Wysokość

Cena

Filtry
Bukiet palma, mieczyk, orchidea H208C k. pomarańczowy (60cm)
Zamknij

Bukiet palma, mieczyk, orchidea H208C k. pomarańczowy (60cm)

18,60  z VAT (15,12  netto)

Bukiet sztucznych mieczyków na cmentarz

Wybór odpowiedniego ukwiecenia na grób bliskiej nam osoby to ważna sprawa. Nie tylko pełni on funkcje estetyczne, ale również stanowi dowód pamięci. Przy aktualnym rozwoju rynku, a w szczególności baraży florystycznej wybór odpowiednich kwiatów może być trudne i skomplikowane – w końcu każdy chce „te wyjątkowe”. Jakie kwiaty wybrać? Jaka jest ich symbolika oraz symbolika ich kolorów?

Bukiet z mieczyków

Na aktualnym rynku znajdziemy multum kwiatów zarówno sztucznych, jak i tych prawdziwych. Na szczególną uwagę wśród nich zasługują mieczyki. Na portalach o tematyce florystycznej znajdziemy informację, że kwiaty mieczyka symbolizują takie rzeczy jak pamięć, honor czy wierność. Dodatkowo bogaty wybór kolorystyczny sprawia że każdy znajdzie coś dla siebie. Dostęp do takich wersji kolorystycznych jak białe (symbol czystości, niewinności i duchowości), żółty (radość, szczęście czy przyjaźń) lub fioletowy (symbol królewskości, szlachetności i piękna) umożliwia dobranie bukietu do relacji jaka była między nami a osobą zmarłą.

Sztuczne mieczyki, czy prawdziwe?

Zdania w tym aspekcie są podzielone. Do największych zalet kwiatów sztucznych należy fakt, że wytrzymują o wiele dłużej niż ich naturalne odpowiedniki. Można ich używać do momenty aż się zwyczajnie nie zniszczą. Dla niektórych jednak wybór kwiatów sztucznych może być postrzegane jako pójście na łatwiznę. Naturalne kwiaty wyglądają lepiej, ale wyglądają krócej. Jakie kwiaty więc wybrać? Myślę że stałe umiejscowienie np. bukietu sztucznych mieczyków oraz uzupełnianie go dodatkowo prawdziwymi roślinami będzie się dobrze uzupełniać.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Pomijając aspekt mieczyków jako dobrych kwiatów do ozdoby nagrobka warto również zwrócić uwagę na takie kwiaty jak goździki. Ich prostota, szeroka dostępności czy znajomość sprawiają że są dobrze kojarzone oraz wyglądają bardzo estetycznie w różnych kombinacjach bukietowych.

Warto również przyjrzeć się bardzo szerokiej ofercie zniczy szklanych, który mamy na rynku. Są one wykonane w różnych wersjach kolorystycznych oraz okolicznościowych. W większych miastach oraz przy większych cmentarzach z pewnością znajduję się sklep gdzie można zakupić tego rodzaju rzeczy, jednak nie należy jednak lekceważyć zakupu internetowego. Może się on okazać wygodniejszy oraz bardziej opłacalny. Myślę również że w internecie znajdziemy większą ofertę produktów, gdzie każdy będzie mógł znaleźć coś odpowiedniego.

Zobacz inne kategorie w naszym sklepie:

Solarne znicze

Wkłady do zniczy

Znicze ekskluzywne

Bukiet sztucznych róż