Strona główna / Wyposażenie / Doniczki i osłonki
Filtry produktów

Kolor

Czas palenia

Średnica

Wysokość

Cena

Filtry

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Doniczki do kwiatów na cmentarzu – czy warto?

Pewnie zastanawiasz się, po co stawiać doniczki na nagrobku, skoro masz już rośliny w specjalnych wnękach, przeznaczonych na posadzenie kwiatów. Natomiast taka doniczka daje wiele nowych możliwości na skomponowanie wyjątkowej kompozycji. Dzięki dużej różnorodności kolorów i kształtów jesteśmy w stanie dopasować doniczki na kwiaty do stylu nagrobka bądź do rodzaju kwiatów, jakie planujemy w nich umieścić. Takie doniczki nadają się również idealnie do samodzielnego wykonania różnych stroików, czy innych dekoracyjnych kompozycji np. na święta Bożego Narodzenia lub na święto Wszystkich Świętych.

Doniczki artystyczne jako wyjątkowy akcent

Wyróżniają się one od zwykłych doniczek interesującym design. Dzięki swoim fikuśnym kształtom i wzorom doniczki artystyczne mogą nadać ciekawy akcent przy prostym stylu nagrobka, a przy odpowiednio dobranych kwiatach mogą być również dominantą, przykuwającą oko. Materiał, z jakiego wykonane są takie doniczki, może być różny. Zaczynając od zwykłego plastiku, ceramiki, czy wikliny, a kończąc na metalu lub nawet betonie. Możemy się spotkać również z doniczkami okrytymi np. korą drzew, kamykami lub sztuczną trawą. Mamy również ogromny wybór wzorów i kształtów. Możemy wybierać między owalami, kwadratami, sercami itp. Do wyboru również mamy doniczki wysokie, płaskie, szerokie, wąskie, geometryczne, z różnymi wcięciami, czy uwypukleniami. 

Doniczki na kwiaty – czy tylko na cmentarz?

Oczywiście, że nie. Doniczki z roślinami to idealne wypełnienie naszych wnętrz, nadające pomieszczeniu wyjątkowy klimat. Dzięki roślinom możemy poczuć naturę w swoich czterech ścianach, a jeśli zadbamy o odpowiednią pielęgnację dla naszych kwitnących egzemplarzy, będziemy mogli cieszyć oko pięknymi kolorowymi kwiatami, które nadadzą wnętrzu nie tylko charakter, ale również wypełnią powietrze wyjątkowym zapachem. Dzięki dużemu wyborowi doniczek możemy dopasować je do naszych pomieszczeń w zależności, czy wolimy styl bardziej klasyczny, czy nowoczesny.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą FENIX

Oferujemy Państwu szeroki wybór dobrej jakości doniczek artystycznych i klasycznych, wykonanych w różnych stylach, jak i wkłady do wazonów nagrobnych, w których można wykonać kompozycje zarówno z roślin sztucznych, jak i żywych. Posiadamy również w naszym sklepie kwiaty sztuczne, nadające się idealnie na cmentarz, w tym bukiety, kwiaty doniczkowe i różnego rodzaju kwiaty wyrobowe oraz dodatki idealne do samodzielnego wykonania stroików, czy innych dekoracji.