Strona główna / Znicze szklane / Znicze okolicznościowe

Wyświetlanie 1–12 z 26 wyników

Filtry produktów

Kolor

Czas palenia

Średnica

Wysokość

Cena

 
Pokaż
Wyświetl 9 24 36

Czym charakteryzują się znicze okolicznościowe? W jaki odpowiedni sposób je dobrać? Jak wyglądają? Są to często zadawane pytania, gdyż nie każdy z nas miał, lub ma na co dzień do czynienia z tego typu zniczami. Dlatego też postanowiliśmy odpowiedzieć na te oraz na inne wasze pytania dotyczące zniczy okolicznościowych.

Znicze okolicznościowe

Są to różnego rodzaju „specjalne” znicze. Różnią się one od standardowych zwykle bogatszymi ozdobami, co podkreśla ich wygląd. Dlatego też często są one kupowane na różnego rodzaju rocznice takie jak na przykład rocznica śmierci, czy też urodzin zmarłej osoby. Mogą też mieć charakter związany z na przykład daną uroczystością, na przykład w czasie pogrzebów weteranów wojskowych popularne są znicze biało-czerwone, co ma podkreślić między innym docenieni zasług danej osoby dla kraju.

Znicze na Wszystkich Świętych

Bardzo popularne są również znicze na dzień Wszystkich Świętych. Często motywem ozdobnym znajdującym się na nich jest anioł czy też krzyż. Generalnie, jeżeli chodzi o wygląd, to raczej dominują motywy typowo kościelne, co niewątpliwie wiąże się z charakterem tego święta. Popularne są też motywy wieńca. Innym popularnym motywem jest też motyw serca lub znicz ponadczasowy, który znajduje się między innymi ofercie firmy FENIX.

Znicze świąteczne

Szczególnym rodzajem zniczy okolicznościowych są znicze świąteczne, które nierzadko są bogato zdobione. Bardzo częstym motywem jest choinka. Wiele zniczy ma jej kształt oraz często są wykonywane z zielonego szkła, które jest przyozdobione białą farbą mającą imitować śnieg. Zdarza się, że znajdziemy na nich motywy bożonarodzeniowe takie jak na przykład szopkę betlejemską. Taki znicz niewątpliwie nie tylko będzie stanowić doskonałą ozdobę samą w sobie, natomiast może też być częścią stroika bożonarodzeniowego, który przyozdobi grób bliskiej nam osoby. W ten sposób łatwiej jest podkreślić świąteczny charakter, nawet będąc na cmentarzu.

FENIX – znicze okolicznościowe

W obecnych czasach kupując znicz szklany dla bliskiej nam osoby, wcale nie musimy kupować zwykłych standardowo wyglądających zniczy, zwłaszcza gdy zbliża się jakaś specjalna rocznica, ciekawą alternatywą są znicze ponadczasowe np. znicz Maroko. Jeżeli mamy taką chęć, możemy zakupić specjalny na tę okazję znicz producenta FENIX, który podkreśli nasze przywiązanie do danej osoby. Innym powodem do zakupu znicza okolicznościowego mogą być różnego rodzaju święta kościelne czy też państwowe, takie jak dzień Wszystkich Świętych czy też Boże Narodzenie.

Zapoznaj się z innymi kategoriami w naszym sklepie:

Wkłady elektryczne do zniczy

Kwiaty sztuczne na cmentarz

Bukiety na cmentarz