news

Wszystkich Świętych coraz bliżej. Jakie znicze i kwiaty wybrać na 1 listopada?

Znicze Fenix 1 Wszystkich Świętych Coraz Bliżej. Jakie Znicze I Kwiaty Wybrać Na 1 Listopada

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych – uroczystość szczególnie wyczekiwana i celebrowana przez Polaków. Właściwie wspominanie zmarłych zaczyna się jeszcze wcześniej. Przynajmniej na kilka dni przed 1 listopada musisz zorganizować znicze oraz kwiaty, którymi ozdobisz mogiłę zmarłego. Oczywiście tych dekoracji potrzebujesz przez cały rok, przy różnych okazjach, ale też bez okazji – by okazać pamięć i szacunek. Zobacz, co wybrać.

Kompozycje nagrobne na Wszystkich Świętych

Zbliża się Wszystkich Świętych i choć o osobie, która zmarła pamiętasz przez cały rok, to jednak w ten dzień szczególnie chcesz dać wyraz swojej tęsknocie i miłości. W tym celu wybierasz oczywiście piękne kompozycje nagrobne, najczęściej wykonane ze sztucznych kwiatów. Mogą to być pojedyncze gałązki, które umieścisz w wazonie, jak również całe, gotowe wiązanki na drewnianych stelażach. Popularnością cieszą się również kompozycje imitujące kwiaty doniczkowe (głównie storczyki, bo te są eleganckie i gustowne) oraz wianki, które można wieszać na kamiennych krzyżach. Jeśli chodzi o wianek to daje on sporo możliwości – ciekawie wygląda też położony na płycie, z umieszczonym w środku szklanym zniczem.

Wyjątkowe znicze na 1 listopada

Światło na grobie powinno palić się zawsze, dlatego już przed 1 listopada zrób zapas zniczy, a przede wszystkim wkładów. Potrzebujesz ich nie tylko po to, aby postawić na mogile bliskiego zmarłego, ale też po to, aby zanieść na mogiły wspólne (groby nieznanego żołnierza), znanych artystów czy zasłużonych, którzy odeszli oraz na groby zapomniane.

Jeżeli chodzi o znicze, to w tym roku bardzo modne są szklane – zalewane i na wkład. Te drugie sprawdzą się lepiej w długofalowym użytkowaniu. Ciekawie i minimalistycznie prezentują się znicze ceramiczne w glinianych osłonkach.

Solidne znicze szklane na 1 listopada

Najdłużej posłużą Ci świece szklane – są na tyle ciężkie, że nie zdmuchnie ich wiatr, a ich ścianki są bardziej odporne na okopcenie niż w przypadku zniczów plastikowych. Przepięknym i wzruszającym symbolem Twojej miłości oraz tęsknoty okażą się produkty z napisami. Proste, lecz wymowne „Pamiętamy” albo sentencjonalne „Życie przemija pamięć pozostaje” powiedzą wszystko, co w ciszy serca chciałbyś przekazać zmarłemu.

Jeżeli zamiast słów wolisz dekoracyjne motywy, to wybierz przepiękne znicze ze złotymi krzyżami lub kwiatowymi motywami. Gdy modlisz się nad mogiłą członka rodziny, zapal dla niego znicz ze spersonalizowaną dedykacją, np. „kochanemu Tacie”.