news

Czym charakteryzują się kwiaty wyrobowe i kiedy warto je wybrać?

Znicze Fenix 1 Czym Charakteryzują Się Kwiaty Wyrobowe I Kiedy Warto Je Wybrać

Stoisz przed wyzwaniem zorganizowania ważnego przyjęcia rodzinnego czy firmowego? A może planujesz dekorację domu lub biura? W każdym przypadku warto uwzględnić w aranżacjach piękne kwiaty, które dodadzą kolorów i przytulności każdemu z miejsc. Do wyboru są prawdziwe lub sztuczne. Dobra wiadomość jest taka, że nawet sztuczne mogą wyglądać bardzo naturalnie. Pod warunkiem, że są to kwiaty wyrobowe.

Kwiaty wyrobowe – jak żywe

Kiedyś problemem kwiatów z plastiku było to, że faktycznie wyglądały sztucznie. Dzisiaj producentom skutecznie udało się rozwiązać ten problem i zaproponować kwiaty wyrobowe. Nie są to „pełnowartościowe” rośliny, a jedynie główki kwiatowe, które służą do wtykania w wieńce czy stroiki. Wykorzystanie rozmaitych faktur oraz bogatej gamy kolorystycznej spowodowało, że coraz większa liczba stylistów oraz indywidualnych pasjonatów florystyki zaczęła sięgać po kwiaty wyrobowe. 

Najczęściej stosowanymi są hortensje, piwonie, goździki, storczyki oraz peonie. Oprócz kwiatów to stworzenia stroika można wybrać też lawendy czy snopki, gałązki okolicznościowe i inne – w zależności od pory roku, nadchodzących świąt czy celebrowanych okazji. 

Zastosowanie kwiatów wyrobowych

Zastanawiasz się, kiedy i gdzie wykorzystać kwiaty wyrobowe? Na pewno okażą się one przydatne przy tworzeniu kompozycji, które muszą pozostać świeże i eleganckie przez dłuższy czas. Jeżeli przewidziane uroczystości odbędą się za kilka dni lub będą trwały dłużej niż jeden wieczór, żywe kwiaty mogą się nie sprawdzić. Szybko zwiędną lub uschną. 

W przeciwieństwie do nich kwiaty wyrobowe zachowają swoje piękne kolory na długi czas. Będą mocno i stabilnie przyczepione do całego stroika. Nawet ekspozycja na słońce czy deszcz nie wpłynie na ich prezencję, co oznacza, że  z powodzeniem mogą być stosowane we florystyce nagrobnej – do produkcji wieńców pogrzebowych i wiązanek okolicznościowych.

Dekoracyjne kwiaty wyrobowe

Kwiaty wyrobowe znajdują zastosowanie w wiązankach ślubnych, dekoracjach komunijnych, wiązankach okolicznościowych, wieńcach nagrobnych. Ostatnio niezwykle popularne stały się ścianki kwiatowe, które ustawia się np. za solenizantem czy młodą parą. Dodają one uroczystości eleganckiego charakteru i są najmocniejszym akcentem dekoracyjnym całej sali. To piękne tło dla pamiątkowych zdjęć.

Kwiaty wyrobowe to kolorowe główki wykonane w taki sposób, że wyglądają jak żywe. Są niezwykle solidne i stanowią element wielu dekoracji czy okolicznościowych wiązanek na salach, w biurach oraz domach prywatnych.