news

Jak udekorować znicz? Wykorzystaj sztuczne kwiaty!

Jak Udekorowac Znicz

Nawet osoby, które nie mają dużych zdolności manualnych i wyczucia estetyki poradzą sobie ze wykonaniem prostej dekoracji znicza za pomocą sztucznych kwiatów. Wystarczy trzymać się kilku zasad.

Jak ozdobić znicz? Podstawowe zasady

Myśląc o tym, jak udekorować znicz, najpierw rozważ, jakie barwy będą odpowiednie do Twojej dekoracji. Pamiętaj, że kolory stroika powinny współgrać z innymi elementami, które znajdują się na nagrobku.

Sprawdzi się zasada: im prostszy lampion, tym lepszy. Jeśli zakładamy, że dekoracją znicza będą sztuczne kwiaty, to nie potrzeba dodatkowych ozdób. Te artystyczne z figurkami aniołów, krzyżami czy w ażurowej obudowie są piękne, ale najlepiej prezentują się samodzielnie.

Jeśli zastanawiasz się, jak ozdobić znicz sztucznymi kwiatami, powinieneś zwrócić uwagę na ich jakość. W naszym sklepie internetowym znajdziesz m.in. róże, orchidee i storczyki wykonane z dużą dbałością o detale. Do ich produkcji użyte zostały różne materiały, takie jak satyna czy guma, które dobrze imitują żywe kwiaty. Pamiętaj, że do dekoracji znicza wcale nie musisz używać typowo funeralnych roślin!

  • Róża główka wyrobowa L1025 (6 kolorów)
    Róża główka wyrobowa L1025 (6 kolorów)
  • Kalia główka kwiatowa wyrobowa MIX 1
    Kalia główka kwiatowa wyrobowa MIX 1 (5 kolorów)
  • Img 3009
    Chryzantema Igiełkowa główka wyrobowa FS016 RÓŻNE KOLORY

Samodzielna dekoracja znicza – proste techniki

Dylematem, przed jakim stoją osoby, które zadają sobie pytanie, jak ozdobić znicz, jest to, czy kwiaty można przykleić bezpośrednio do szkła. Naszym zdaniem nie jest dobry pomysł. Pod wpływem ciepła dekoracja może odpaść. Poza tym sztuczne kwiaty przyklejone bezpośrednio do szkła zasłonią płomień.

Jak ozdobić znicz w prosty sposób?

Sprawdzi się podstawka w postaci plastra drewna albo kawałka kory, do których przykleisz lampion i kwiaty o długich łodygach. W naszej ofercie znajdziesz np. idealne do tego celu gałązki łubinu albo gumowe kalie. Układaj je na płasko wokół znicza (tak, żeby kwiat wystawał poza obrys podstawy) i przeplataj zielonym wypełnieniem. Subtelny efekt uzyskasz, wykorzystując np. liście eukaliptusa. Taka dekoracja znicza musi pięknie prezentować się z każdej strony, ponieważ stawiamy ją na środku grobu.

Jak udekorować znicz bez przyklejania do podstawki?

Potrzebna będzie gąbka florystyczna w kształcie kuli. Przyklej ją do podstawy z przodu znicza, a dodatkowo przymocuj czarną taśmą i zwiąż z tyłu lampionu w ozdobną kokardę. W środek gąbki wetknij jeden okazały kwiat, np. chryzantemę, a po bokach umieść liście i drobne kwiaty. Pamiętaj, żeby całkowicie zasłonić gąbkę, a wielkość roślin dobrać do rozmiaru lampionu. Taka dekoracja będzie pięknie prezentować się na tle tablicy nagrobkowej.

W dekorowaniu zniczy jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia, ale jeśli nie czujesz się pewnie we florystyce, postaw na minimalizm.