news

Ile kosztuje wiązanka pogrzebowa?

Ceny Wiazanek Pogrzebowych

Kiedy żegnamy swoich bliskich, a także i dalszych znajomych, szukamy czegoś, co pomoże nam wyrazić uczucia oraz szacunek wobec nich. Dobrym rozwiązaniem okaże się w tym przypadku wiązanka pogrzebowa, która w naszym sklepie przybiera formę niewielkich wieńców pogrzebowych. W tym artykule sprawdzamy, ile one kosztują – zarówno w naszym sklepie, jak i w innych.

Czym jest wiązanka pogrzebowa? Co symbolizują znajdujące się w niej kwiaty?

Wiązanka pogrzebowa to wyjątkowa kompozycja, składająca się ze sztucznych bądź naturalnych kwiatów, np. róż, dalii czy nawet i gerber. Dopełniają ją często gałązki, liście oraz szarfa dekoracyjna (np. z dedykacją „Ostatnie pożegnanie”). Wiązanka przeznaczona jest do złożenia na grobie, przede wszystkim podczas pogrzebów. Warto zaznaczyć, że wiązanka pogrzebowa to nie bukiet kwiatów, ale mniejszy i lżejszy wieniec, który również posiada usztywnioną konstrukcję. Takie wiązanki zwykle można postawić na grobie poziomo lub pionowo. Dodajmy, że zdecydowanie najbardziej trwałe są wiązanki z kwiatów sztucznych, którym niestraszne uciążliwe mrozy czy największe upały.

  • Wiązanka pogrzebowa  2 #03
    Wiązanka pogrzebowa 2 #03
  • Wiązanka pogrzebowa Dalia 2 #02
    Wiązanka pogrzebowa Dalia 2 #02
  • Wiązanka pogrzebowa Dalia 1 #06
    Wiązanka pogrzebowa Dalia 1 #06

Dodajmy, że wszystkie dobierane w ramach wiązanki pogrzebowej kwiaty mają swoją symbolikę. Przykładowo róże kojarzą się przede wszystkim z szacunkiem i miłością wobec ukochanej osoby, natomiast dalie w wielu kulturach oznaczają wdzięczność. Storczyki wskazują kolei na duchową transformację oraz odrodzenie. Oczywiście w takich wiązankach można umieścić również jeszcze inne gatunki kwiatów. Ciekawostką jest to, iż niektórzy uznają, że im starsza jest zmarła osoba, tym ciemniejsze powinny być podarowanie dla niej kwiaty. Nie jest to jednak zasada, której zawsze musimy się trzymać.

Ceny wiązanek pogrzebowych

Ile kosztuje wiązanka pogrzebowa? Cóż, przyszła pora na to, abyśmy odpowiedzieli sobie na to pytanie. Cena w tym przypadku powiązana jest z wielkością kompozycji, rodzajem kwiatów oraz ich liczbą, a także rodzajem dołączonych do nich dekoracji. W sklepie Znicze Fenix kwiatowe kompozycje kosztują od 25 do 45 zł, a ich wielkość wynosi zwykle 50-70 cm. Aby je zakupić, nie trzeba zatem nadwyrężać zbytnio domowego budżetu. Dla porównania: w wielu sklepach ceny utrzymują się często na poziomie od 50 do 200 zł – warto o tym pamiętać i nie kupować wiązanki „pierwszej z brzegu”, ponieważ wówczas można po prostu przepłacić. Ile kosztuje wieniec pogrzebowy o większych rozmiarach? Jak się okazuje, zazwyczaj około kilkuset złotych. Za najokazalsze kompozycje można zapłacić jednak nawet kilka tysięcy złotych.