news

Jakie znicze na lato?

Znicze Na Lato

Czy wiesz, że nie wszystkie znicze warto palić latem? Okazuje się, że nie każdy wosk dobrze się spala, gdy na zewnątrz jest bardzo gorąco. Co więcej, jeśli nie dostosujesz rodzaju wkładu do pory roku, może się nie tylko okazać, że czas spalenia znacząco się skróci, ale także że wosk będzie się spalać nierównomiernie i powstanie brudzący dym. Aby uniknąć tych problemów, przygotowaliśmy krótki poradnik, jakie znicze na lato wybrać. Sprawdź!

Jakie znicze na lato wybrać?

W naszym sklepie znajdziesz trzy rodzaje zniczy, które mają wkład olejowy, parafinowy lub parafinowo-olejowy. Wszystkie są wykonane z wysokiej klasy materiałów i spełniają oczekiwania użytkowników, jednak pod warunkiem, że pali się je w odpowiednich warunkach. A zatem znicze:

 • parafinowe – są zrobione z samej parafiny, która charakteryzuje się długim czasem palenia. Ich zaletą jest to, że są dość tanie. Dlatego wiele osób chętnie po sięga. Ponadto parafina zachowuje swoje właściwości w wysokiej temperaturze. To sprawia, że dość dobrze radzi sobie latem i równomiernie się pali, nawet jeśli jest ponad 30°C na zewnątrz. A zatem wkłady parafinowe to dobry wybór, kiedy za oknem panuje upał. Jednak po te produkty można także sięgnąć w pozostałe pory roku. Pamiętaj, że zimą mogą spalać się szybciej lub nierównomiernie; 
 • olejowe – są tworzone z parafiny i z oleju. Taka mieszanka sprawia, że czas palenia tych wkładów jest znacznie dłuższy od modeli z samej parafiny. Ponadto znicze olejowe charakteryzują się dużą odpornością na niskie temperatury. Nie tracą swoich właściwości, gdy na zewnątrz panuje mróz. Dzięki temu palą się równomiernie i nie kopcą. Jednak latem wkłady olejowe mogą zbyt szybko się rozpuszczać pod wpływem ciepła. Przez to mogą się szybciej spalać, co z pewnością nie jest pożądane;
 • olejowo-parafinowe – to uniwersalny produkt, który sprawdzi się w każdych warunkach. Łączy w sobie cechy każdego z powyższych wkładów. Niezależnie od temperatury spala się równomiernie, nie kopci i daje jasny płomień. A zatem, jeśli nie chcesz się zastanawiać, który wkład wybrać, postaw na uniwersalną mieszankę. 
 • Znicz solarny złoty S797
  Znicz solarny złoty S797
 • Znicz solarny srebrny S797
  Znicz solarny srebrny S797
 • Znicz szklany Z99P (27 cm)
  Znicz szklany Z99P (27 cm)

Sprawdź również: Ranking wkładów – najlepiej sprzedające się wkłady w 2023 roku!

Pamiętaj jednak, że nie liczy się tylko rodzaj wosku w zniczu. Na czas palenia wkładu wpływają także np. grubość i długość knota. Im cieńszy, tym większe ryzyko, że zgaśnie np. pod wpływem nagłego podmuchu wiatru. 

Jeśli natomiast chcesz, żeby znicz palił się przez kilkanaście dni, zrezygnuj z produktów parafinowych czy olejowych. Postaw na te elektroniczne, czyli zasilane na baterie! Dzięki temu na pomniku bliskiej osoby nigdy nie zabraknie “światełka”. 

Dopasuj znicze do pory roku i ciesz się przepiękną dekoracją na nagrobku.