news

Ile kwiatów kupić na cmentarz?

Ile Kwiatow Kupic Na Cmentarz

Planujesz kupić oryginalną wiązankę na pogrzeb lub na nagrobek? Zastanawiasz się, ile kwiatów do wazonu na cmentarz potrzebujesz, aby bukiet wyglądał elegancko? Popularna zasada mówi o tym, że we wiązance powinna się znajdować nieparzysta liczba kwiatów. Jednak takie bukiety wręcza się osobom żyjącym z radosnych okazji. Dlatego powyższa zasada nie obowiązuje ona na cmentarzu. A zatem ile kwiatów kupić? Sprawdź!

Ile sztuk kwiatów na cmentarz?

Wiele osób zastanawia się, ile kwiatów na cmentarz to odpowiednia ilość. Nie ma minimalnej ani maksymalnej ilości dodatków, których można użyć w bukietach. Można stworzyć uroczą wiązankę zarówno z kilku elementów, jak i z tysiąca kwiatów. Wiele zależy od pomysłu, a także od okazji, z jakiej jest tworzona dekoracja. Nie wiesz, jednak ile kwiatów w bukiecie na cmentarz powinno być? Najważniejsze jest, żeby była ich parzysta liczba. Wiele osób wierzy, że wiązanki z nieparzystą liczbą kwiatów przynoszą szczęście. Wręczanie zatem takich bukietów byłoby dużym nietaktem. 

 • Róża główka wyrobowa L1025 (6 kolorów)
  Róża główka wyrobowa L1025 (6 kolorów)
 • Kalia główka kwiatowa wyrobowa MIX 1
  Kalia główka kwiatowa wyrobowa MIX 1 (5 kolorów)
 • Img 3009
  Chryzantema Igiełkowa główka wyrobowa FS016 RÓŻNE KOLORY

Parzysta liczba dodatków w kompozycji nie tylko odróżnia je od wiązanek, po które sięga się przy radosnych okazjach. Dekoracje wykonane z takiej ilości kwiatów wyglądają symetrycznie i bardziej elegancko. A zatem pozostawienie takiej kompozycji na cmentarzu to świetny sposób na to, żeby wyrazić szacunek do zmarłej osoby. Aby mieć pewność, że we wiązance na cmentarz będzie odpowiednia ilość kwiatów, warto najpierw porozmawiać z kwiaciarnią. 

Zainteresuje Cię również: Jakie kwiaty wybrać na pogrzeb starszej osoby?

Jakie kwiaty na cmentarz wybrać?

Cmentarz to nie jest miejsce, które odwiedza się codziennie. Dlatego jeśli chcesz udekorować pomnik bliskiej osoby, wybierz sztuczne kwiaty. Dobrze się sprawdzą:

 • róże – te klasyczne kwiaty mają bardzo elegancki design. Czerwone okazy symbolizują miłość, z kolei białe – niewinność i szacunek. Zatem te dekoracje to dobry wybór na pomnik;
 • anturium – to kwiat o jednym dużym płatku z żółtym pręcikiem. Doskonale wygląda w płaskich kompozycjach na nagrobek. Jeśli chcesz je wykorzystać na cmentarzu, wybierz okazy w różowym lub fioletowym kolorze. Takie kwiaty symbolizują miłość, szacunek i współczucie;
 • hortensje – mają bardzo duże główki, a więc świetnie się sprawdzą jako główny element nagrobnej dekoracji. Ten kwiat symbolizuje czułość i delikatność, a więc to idealny wybór do cmentarnej wiązanki. 

Pamiętaj, że nie liczy się tylko liczba kwiatów w kompozycji, ale także ich rodzaj i kolor. Dlatego, gdy zamierzasz stworzyć dekorację na nagrobek, uważnie dobieraj dodatki. Dzięki temu stworzysz doskonałą wiązankę, która będzie idealnie pasować do okazji. Powodzenia!