news

Najpiękniejsze znicze na Wszystkich Świętych. Poznaj nasze propozycje

Najpiękniejsze Znicze Na Wszystkich Świętych. Poznaj Nasze Propozycje

Temperatura za oknem nieustannie spada, a drzewa zaczynają tracić liście. Wszystko wskazuje na to, że jesień rozgościła się w naszym kraju już na dobre. Październik zbliża się powoli ku końcowi, a wraz z nim – Święto Zmarłych. To czas, aby zwrócić uwagę na tych, których już z nami nie ma. Zmarłych, którzy żyją jedynie w naszych sercach i wspomnieniach. Aby w symboliczny, tradycyjny sposób okazać pamięć, warto postawić na grobie, chociażby jeden znicz. Jakie piękne znicze na Wszystkich Świętych wybrać w tym sezonie? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule.

Znicze na Wszystkich Świętych – postaw na klasykę

Wiele osób, planując zakup znicza dla swojej babci, mamy, dziadka czy przyjaciela, stawia na klasyczne, tradycyjne rozwiązania. Modele, które towarzyszą nam już od wieków, odznaczają się niezwykłym urokiem, zamkniętym w oszczędnej formie. Wyróżniają się one prostym kształtem wielokąta oraz elementami w odcieniach szlachetnego złota lub srebra. Możesz również wybrać standardowe warianty tradycyjnych zniczy w zupełnie nowym, niepowtarzalnym wydaniu. Zarówno sklepy stacjonarne, jak i internetowe, a także kwiaciarnie oferują znicze w różnych kolorach – czerwonym, bezbarwnym, zielonym, pomarańczowym, a nawet żółtym czy niebieskim. Szkło zdobione jest dekoracyjnymi ornamentami, które nadają całości elegancji i niepowtarzalnego stylu.

Piękne znicze na Wszystkich Świętych – wyjątkowy znicz dla wyjątkowej osoby

Jeśli w tym roku natomiast, nie planujesz odwiedzić zbyt wielu grobów, możesz zdecydować się na kilka droższych zniczy. W październiku 2022 największą popularnością będą cieszyć się piękne znicze niezwykle ozdobne, które stanowią alternatywę dla tych konwencjonalnych. Bogato zdobiony znicz stanie się niesamowitym dopełnieniem grobu, doskonale współgrając z innymi cmentarnymi dekoracjami. Niebanalnym rozwiązaniem jest na przykład znicz, przypominający swoim kształtem kapliczkę czy latarenkę. Jeśli chodzi natomiast o kolory, największym uznaniem w tym sezonie cieszą się barwy eleganckie, uniwersalne, takie jak kojarząca się już od wieków ze zniczami czerwień, a także złoto, srebro czy beż. Ciekawą opcją staną się także znicze szklane, ozdobione dekoracyjnym grawerem – może to być na przykład imię i nazwisko zmarłego czy też motywy, przywodzące na myśl dzień Wszystkich Świętych.

Mamy nadzieję, że niniejszy artykuł przybliżył Ci temat wyboru zniczy na Święto Zmarłych. Pamiętaj jednak, iż ostateczna decyzja zależy tylko i wyłącznie od Twoich preferencji oraz budżetu.