news

Jak zrobić flower box ze sztucznych kwiatów?

Jak Zrobic Flowerbox

Od pewnego czasu kompozycje z kwiatów stają się coraz popularniejszymi dekoracjami naszych domów. Ale nie tylko! Z powodzeniem można też wykorzystać je w aranżacjach funeralnych czy biurowych. Jeżeli zadajesz sobie pytanie, jak zrobić flower box, który będzie piękny i modny, w tym artykule znajdziesz garść praktycznych wskazówek! 

Flower box to nic innego, jak kompozycja kwiatowa umieszczona w tekturowym pudełku – okrągłym lub kwadratowym. W zależności od naszych preferencji i oczekiwań względem trwałości dekoracji, można wykonać ją zarówno z kwiatów sztucznych, jak i żywych. Zobacz, czego potrzebujesz do wykonania flower box i jak wykonać go od początku do końca! 

Czego potrzebujesz, żeby zrobić flower box?

  • dekoracyjne pudełko z grubszego kartonu w kształcie kwadratowym lub okrągłym,
  • celofan lub folia aluminiowa,
  • gąbka florystyczna,
  • nożyczki,
  • kwiaty – sztuczne lub żywe.

Na pewno najwięcej uwagi warto poświęcić wyborowi kwiatów. Z uwagi na fakt, że są one umieszczane w gąbce, którą można nasączyć wodą, również żywe rośliny będą prezentowały się atrakcyjnie. Jednak zdecydowanie ich żywotność jest krótsza niż kwiatów sztucznych. Dlatego, gdy zastanawiasz się, jak zrobić flower box, zacznij od zakupienia pojedynczych kwiatów sztucznych na łodyżkach. 

Jak zrobić flower box ze sztucznych kwiatów?

Wbrew pozorom wykonanie kompozycji flower box wcale nie jest bardzo skomplikowane. Kiedy mamy już wszystko przygotowane, przystępujemy do pracy. Przycinamy folię lub celofan do kształtu, jakie ma pudełko i wykładamy nim jego dno. Chodzi o to, żeby ta warstwa pozostawała niewidoczna i dobrze chroniła karton przed przemakaniem (jeśli zdecydujemy się na kwiaty żywe). 

Na dnie wypełnionym folią umieść gąbkę florystyczną. Jeżeli planujesz żywą kompozycję, to powinna ona zostać nasączona wodą. Gąbkę również należy przyciąć na szerokość i grubość taką, aby swobodnie mieściła się w kartonie i nie wystawała ponad jego brzegi (wystarczy, aby wypełniała box do wysokości ¼). 

Flower box komponujemy zgodnie z którąś z zasad – pierwsza zakłada swobodne ułożenie kwiatów, aby układały się w sposób naturalny i rozłożysty. Druga przewiduje staranne dopasowanie zawartości do pudełka, równe przycięcie przy brzegach i uformowanie w kopułę. 

Sprawdź również bukiety kwiatów na cmentarz!

Gdzie wykorzystać flower box?

Flower box to świetny pomysł na upominek dla bliskiej osoby, jak również niebanalna dekoracja domu czy biura. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować taką kompozycję zamiast klasycznej wiązanki nagrobnej. Trzeba tylko pamiętać o jej odpowiednim dociążeniu, np. kamieniem.