news

Jakie kwiaty sztuczne są najpopularniejsze na cmentarzach?

Kwiaty Sztuczne Na Cmentarz

Planujesz stworzenie kompozycji kwiatowej na cmentarz? W tym miejscu estetyka jest równie ważna, jak trwałość, dlatego zainteresuj się tym, co aktualnie jest najmodniejsze w aranżacjach nagrobnych. Przedstawiamy najpopularniejsze kwiaty sztuczne, które świetnie sprawdzają się w tego typu dekoracjach. Wykorzystasz je do tworzenia wiązanek i bukietów, które sprawią, że grób zawsze będzie się ładnie prezentował. 

Jakie sztuczne kwiaty na cmentarz?

Przy wyborze kwiatów sztucznych na cmentarz zastanawiasz się nad tym, które będą najładniejsze i najbardziej trwałe. Dzisiaj w ofercie producentów można znaleźć wiele pięknych produktów, które do złudzenia przypominają te prawdziwe. Są nimi ściśle inspirowane, tak pod względem kształtu, jak i rozmiaru czy koloru. W sprzedaży znajdziesz np. róże, lilie, gwiazdy betlejemskie, gerbery, storczyki, goździki, kalie oraz wiele innych. Wyglądają niezwykle naturalnie, mają piękne kolory i umożliwiają tworzenie ciekawych kompozycji nagrobnych.

 • Czerwona róża "jak żywa" S62 (60 cm)
  Czerwona róża „jak żywa” S62 (60 cm)
  7,30  z VAT (5,93  netto)
 • Liść palmy zielony 42cm E025
  Liść palmy zielony 42cm E025
  1,00  z VAT (0,81  netto)
 • Róża główka wyrobowa L1025 (6 kolorów)
  Róża główka wyrobowa L1025 (6 kolorów)
  1,63 
 • Kalia główka kwiatowa wyrobowa MIX 1
  Kalia główka kwiatowa wyrobowa MIX 1 (5 kolorów)
  1,60 

Wiązanka czy kwiat pojedynczy?

Przy zakupie kwiatów sztucznych na cmentarz spotkasz się zarówno z pojedynczymi kwiatami, jak i całymi kompozycjami. Te pierwsze to gałązki kwiatowe, a nawet same główki, które można wetknąć w wieniec lub girlandę. Na pewno na uwagę zasługują też całe gotowe kompozycje – wianki, girlandy, kwiaty w doniczkach. Można je kupić i postawić na nagrobku, aby od razu uzyskać ciekawy efekt dekoracyjny. 

Kwiaty sztuczne w różnych konfiguracjach występują w wersji uniwersalnej, całorocznej, jak również w opcji sezonowej. Inne są na lato, a inne na Boże Narodzenie. Tu wyróżnia się np. gwiazda betlejemska czy czosnek ozdobny. 

Kwiaty na pomnik – sztuczne czy żywe?

Niektórzy nadal mogą zastanawiać się nad tym, czy lepszym wyborem okażą się kwiaty sztuczne, czy może jednak żywe. My bez wahania wskazuje na sztuczne. Dzisiaj są one naprawdę ładne i wizualnie niewiele różnią się od żywych. Są jednak od nich zdecydowanie trwalsze i dłużej będą zdobiły mogiłę. Można je nawet myć, gdy pokryją się kurzem, co jeszcze lepiej wpływa na ich wygląd.

Sztuczne kwiaty nie poddają się negatywnemu wpływowi czynników pogodowych – nie usychają i nie więdną. Z czasem mogą oczywiście płowieć od słońca, jednak większość wiązek w nienagannym stanie i estetyce wytrzymuje nawet cały rok! Pamiętaj tylko o ich obciążeniu, np. włóż kamień do doniczki, co utrudni zdmuchnięcie kompozycji przez wiatr.