news

Jakie kwiaty wybrać na grób latem?

Kwiaty Na Grob Latem

W sytuacji, gdy chcemy upamiętnić zmarłych, urozmaicamy groby pięknymi kwiatami. Ich wybór nie jest jednak łatwy, ponieważ trzeba przemyśleć, które gatunki najlepiej zdają egzamin o danej porze roku – niektóre sprawdzają się jesienią, inne świetnie radzą sobie w upałach. Jakie kwiaty na cmentarz latem będą zatem dobrym rozwiązaniem? Przejrzyj szereg naszych propozycji.

Jakie żywe kwiaty na cmentarz latem?

Świetnym wyborem na lato będą np. lilie – okres ich kwitnienia przypada na czas od czerwca do sierpnia. Warto też pomyśleć o mieczykach, które rozkwitają w połowie lipca i które pozwolą oddać hołd bliskiej Ci osobie. Jeśli zastanawiasz się, jakie kwiaty cięte na cmentarz latem sprawdzą się najlepiej, rozważ też floksy, bodziszki oraz zawilce. Z powodzeniem możesz na grobie postawić także szafirki, jak również i bratki. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się też na aksamitki.

 • Produkt w promocji
  Sukulent w ceramicznej doniczce
  Sukulent w ceramicznej doniczce
  4,90  z VAT (3,98  netto)
 • Dekoracyjna trawa w wiązce A0072
  Dekoracyjna trawa w wiązce A0072
  75,00  z VAT (60,98  netto)
 • Dekoracyjna trawa w doniczce 1728_G
  Dekoracyjna trawa w doniczce 1728_G
  50,00  z VAT (40,65  netto)

Na jakie żywe kwiaty na cmentarz latem warto jeszcze zwrócić uwagę? Z pewnością na gerbery – dostaniesz je już od wczesnej wiosny. Ciekawym rozwiązaniem będą również goździki – w tym przypadku należy jednak wyrwać stare kwiaty, aby mogły zakwitnąć nowe. Jeśli chcesz, aby Twoja kompozycja kwiatowa przetrwała największe upały, rozważ także lawendę, która skutecznie odstrasza wszelkie szkodniki.

Późnym latem kwitną dalie, które z powodzeniem wytrzymują w wazonie 6-7 dni. A czy słyszałeś już o gazanii? To gatunek otwierający się jedynie latem, w pełnym słońcu. Zachwyca on swoimi intensywnymi kolorami. A jeśli jesteś zwolenniczką bezpretensjonalnych rozwiązań, pomyśl o niezapominajkach – kwitną one w pierwszej połowie omawianej przez nas pory roku.

Jakie kwiaty doniczkowe na cmentarz latem?

Zastanawiasz się, jakie kwiaty na latem na cmentarz sprawdzą się najlepiej, jeśli rzadko odwiedzasz groby? Oczywiście kwiaty doniczkowe, które są zdecydowanie trwalsze od tych ciętych. Tutaj nieustającą popularnością cieszą się chryzantemy, jednak kwitną one dopiero od sierpnia. Wspaniale wyglądają latem również i wrzosy, należy jednak pamiętać o systematycznych ich podlewaniu.

Świetnie prezentują się tutaj nawet i róże. Co więcej, dostępne są one w kwiaciarniach o każdej porze roku – to znakomite rozwiązanie dla tradycjonalistów ceniących klasyczne piękno. Upały i susze niestraszne są z kolei kalocefalusowi Browna, który można połączyć z jeszcze innymi kwiatami, aby stworzyć piękną kompozycję. A jeśli jesteś zainteresowany kwiatami sztucznymi, serdecznie zapraszamy do sklepu ZniczeFenix!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *