news

Jak zrobić stroik na cmentarz ze sztucznych kwiatów?

Wiazanka Na Grob

Wiedza o tym, jak zrobić stroik na wszystkich świętych ze sztucznych kwiatów może być przydatna. Szczególnie teraz, kiedy ceny gotowych wiązanek są bardzo wysokie. Chcesz wiedzieć, jak zrobić wieniec na cmentarz ze sztucznych kwiatów? Przekonaj się, że to nic trudnego, sprawdzając nasz poradnik.

Zalety sztucznych kwiatów

Jeśli interesuje CIę wiązanka na cmentarz ze sztucznych kwiatów, prawdopodobnie znasz ich zalety. Jednak z przyjemnością przypomnimy, co wyróżnia ten typ ozdób.

Przede wszystkim sztuczne kwiaty na cmentarz dłużej zachowują swoją świeżość. W związku z tym są dłużej eleganckie i po prostu estetyczne. Jest to szczególnie przydatne w przypadku przygotowywania wieńców jesienią i zimą, kiedy pogoda nie jest przyjazna kwiatom.

Dodatkowo kwiaty sztuczne nie potrzebują dodatkowej opieki. Nie musisz zajmować się nimi poza oczyszczaniem ich z kurzu, kiedy jesteś na cmentarzu. Nie opadną, ponieważ są sztuczne.

 • Róża główka wyrobowa L1025 (6 kolorów)
  Róża główka wyrobowa L1025 (6 kolorów)
  1,63 
 • Kalia główka kwiatowa wyrobowa MIX 1
  Kalia główka kwiatowa wyrobowa MIX 1 (5 kolorów)
  1,60 
 • Img 3009
  Chryzantema Igiełkowa główka wyrobowa FS016 RÓŻNE KOLORY
  2,20 

Co jest potrzebne do zrobienia stroika na cmentarz?

Żeby przygotować stroik ze sztucznych kwiatów na cmentarz, potrzebujesz przede wszystkim podstawki. Powinna ona być takiej wielkości, żeby wieniec spokojnie zmieścił się na nagrobku. Dodatkowo oczywiście potrzebujesz sztucznych kwiatów, które wykorzystasz przy budowaniu stroika.

Przydadzą Ci się również zielone elementy, na przykład sztuczne liście lub sztuczne gałązki igliwia. Będzie to Twoja baza do stroika, która wypełni puste przestrzenie pomiędzy kwiatami i sprawi, że całość będzie wyglądała bardziej estetycznie.

Jak zrobić stroik na cmentarz?

Stroik na cmentarz krok po kroku? Nie ma problemu! Zacznij od dociążenia podstawki. Następnie przyczep do niej zielone elementy. Możesz w tym celu wykorzystać klej na gorąco lub linę czy taśmę. Pamiętaj tylko, żeby mocowanie było wystarczająco mocne.

Następne dokładaj sztuczne kwiaty, według swojego uznania. Pamiętaj, żeby wszystkie przyczepić, również wykorzystując klej lub taśmę. Dzięki temu będą się lepiej trzymać. Dociąż stroik tak, żeby wiatr nie strącił go z grobu i gotowe.

Jak zrobić samemu stroik na cmentarz i dlaczego warto?

Wiesz już, jak samodzielnie przygotować stroik na cmentarz krok po kroku. Dzięki temu możesz oszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych, jeśli porównamy ceny gotowych wiązanek. Dlaczego jeszcze warto samodzielnie zrobić stroik?

Przede wszystkim jest on wtedy przygotowany prosto od serca, co jest dla niektórych bardzo ważne. W ten sposób możesz jeszcze mocniej podkreślić, że osoba zmarła była dla Ciebie ważna. Jest to bez wątpienia piękny gest w jej kierunku i upamiętnienie pamięci o niej.

Jeśli szukasz produktów, które możesz wykorzystać do zrobienia stroika na cmentarz, zajrzyj do naszego sklepu. Znajdziesz tam wszystkie niezbędne produkty.